USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Raci Şaşmaz, hakkındaki içeriklere erişim engeli getirtti

Kurtlar Vadisi dizisi ile bilinen, senaristlik ve oyunculuk yapan yapımcı Raci Şaşmaz, hakkındaki yüzlerce habere erişim engeli kararı aldırdı.

Raci Şaşmaz, hakkındaki içeriklere erişim engeli getirtti
25-03-2023 19:58
Google News

Birgün'de yer alan habere göre, kentsel dönüşümün gerçekleştiği İstanbul Fikirtepe’deki başlamadan biten projelerin mimarı olan ve “kişilik haklarının ihlal edildiğini” iddia ederek adının geçtiği içeriklerin erişime engellenmesini talep eden Şaşmaz’ın talebi mahkemece kabul edildi. Kararın ardından yüzlerce habere erişim yasağı getirildi.

Raci Şaşmaz’ın talebi üzerine İstanbul Anadolu 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’nce, “Talep edenin kişilik haklarını ismen belirtip ihlal eden, talep eden nezdinde maddi ve manevi zarara yol açan paylaşımların kişilik haklarını ihlal niteliğinde olduğu anlaşılmakla talep edenin ad, soyad ve fotoğraflarının içeriklerden çıkarılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanılarak yüzlerce içeriğe erişim engelledi.

Şaşmaz, 131 kentsel dönüşüm mağdurunun şikâyeti üzerine açılan davada 13 kişiyle birlikte "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla hâkim karşısına çıkmış ve kurucusu olduğu Pana Film’in Üsküdar’daki binasına haciz gelmişti.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
İnsanlardan Hamburger Yapan Adam: Joe Metheny - Webtekno
İnsanlardan Hamburger Yapan Adam: Joe Metheny - Webtekno

Sıra dışı cinayetler, akılalmaz suç dosyaları ve öfkeden gözü dönmüş katiller… Bu güne dek gördüğünüz ve duyduğunuz tüm suç vakalarını bir kenara bırakın. Çünkü bu sefer kurbanlarının etinden hamburger yapıp, bunları satmasıyla bilinen bir katilden söz edeceğiz.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu