USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

İddia: Elon Musk, X'i (Twitter) Tamamen Ücretli Yapabilir - Webtekno

Bloomberg yazarı Dave Lee'ye göre Elon Musk, X'i tamamen ücretli yapma fikrini yeniden değerlendiriyor. Musk, bu sistemin botları çözmenin tek yolu olduğunu düşünüyor.

İddia: Elon Musk, X'i (Twitter) Tamamen Ücretli Yapabilir - Webtekno
18-09-2023 23:18
Google News

Elon ÖZETİ| Musk, X’i (Twitter) satın aldığı günden beri platformda yaptığı değişikliklerle gündemdeydi. Bugün ise Bloomberg yazarı Dave Lee tarafından ortaya atılan bir iddia, milyarder iş insanının herkesin moralini bozacak bir şey yapmayı düşündüğünü ortaya koydu.

Lee’ye göre Musk, X’i tamamen ücretli yapma fikrini değerlendiriyor. Aslında Musk’ın bu tarz bir şey yapmayı düşündüğü Kasım 2022’de ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonra bu konu hakkında bir gelişme yaşanmadı. Bugünkü bilgiler ise ünlü girişimcinin bu fikri yeniden düşünmeye başladığını ortaya koydu.

Musk, botlardan kullanmanın tek yolunun ücretli sisteme geçmek olduğunu düşünüyor, kullanıcılardan "küçük bir ücret" istemeyi planlıyor

Bu fikir gerçeğe dönüşürse, tüm kullanıcılar platforma aylık para ödemek zorunda kalacak. Lee’ye göre Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’la yaptığı görüşmede, “X sisteminin kullanımı için küçük bir aylık ödemeye geçmeyi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Musk, aylık ödeme sisteminin platformda en çok eleştirilen şeylerden olan bot hesaplara çözüm olacağını düşünüyor. Lee’ye göre milyarder iş insanı, görüşmede herkese aylık para ödetmenin botlardan kullanmanın “tek yolu” olduğunu söyledi.

Gelen bilgiler, ücretin Premium’dan daha düşük “küçük bir ücret” olacağını söylüyor. Ancak düşükten kastın ne olduğu konusunda bilgi yok. Premium kullanıcıların, web için aylık 150, mobilde ise 209 TL ödemesi gerektiğini söyleyelim.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Kaçak otomobil soruşturması: Milyon liralık lüks araçlara Doblo vergisi ödemişler!
Kaçak otomobil soruşturması: Milyon liralık lüks araçlara Doblo vergisi ödemişler!

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ‘kaçak otomobil’ soruşturması, 400'den fazla aracın ülkeye kaçak sokulduğunu ortaya çıkardı

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu