USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

CHP'de parti içi muhalefetten tüzük çağrısı

CHP’de parti içi muhalefet ilk toplantısını önceki gün Ankara’da gerçekleştirerek tüzük kurultayı çağrısı yaptı. Aralarında eski il başkanları ile mevcut il başkanlarının ve kurultay delegelerinin bulunduğu Demokrasi ve Adalet Hareketi’nin toplantısında “seçimin kay

CHP'de parti içi muhalefetten tüzük çağrısı
04-06-2023 03:42
Google News

Toplantının ÖZETİ| ardından yayımlanan bildirgede, seçimlerde parti örgütünün “ikinci plana atıldığını” belirtilerek, “Seçilen 169 milletvekili içinde il ve ilçe başkanlarının oranı sadece yüzde 5’e tekabül etmektedir” bilgisi verildi. 

ÖNCELİK DEMOKRATİK TÜZÜK

Bildiride seçim sonuçlarına göre parti içi değişiklik istenerek “Bu bağlamda önceliğimiz demokratik tüzük olgusuyla değişiklik yapılmasıdır. Demokratik bir tüzük partide siyaset yapan herkesin emeklerinin güvence altına alınması, hiçbir örgüt emekçisinin kaderinin bir kişinin veya birkaç kişinin iki dudağı arasında olmaması demektir” ifadeleri kullanıldı.

Bildiride milletvekilleri, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin parti içi seçimlerle belirlenmesi talep edilerek “Bu çağrımıza olumlu bir cevap gelmezse mevcut tüzüğümüzün bize verdiği yetki ile imza sürecini kurultay delegeleri olarak başlatacağız” denildi.

Toplantıya katılan eski CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, konunun takipçisi olacaklarını ve isteklerine yanıt gelmezse imza toplayıp kurultay sürecini başlatmakta kararlı olduklarını belirtti.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu