USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

CHP'de kritik PM Toplantısı başladı! Kılıçdaroğlu yeni 'A Takımı'nı seçiyor

CHP'de 28 Mayıs yenilgisinin ardından Parti Meclis'i ilk kez toplandı. Toplantıda istifaları alınan MYK üyeleri yerine yeni görevlendirmeler yapılacak. CHP'nin Meclis yönetimi belli olacak. Özgür Özel'in CHP'nin Meclis Grup Başkanı olması bekleniyor.

CHP'de kritik PM Toplantısı başladı! Kılıçdaroğlu yeni 'A Takımı'nı seçiyor
03-06-2023 12:02
Google News
CHP'de ÖZETİ| 28 Mayıs yenilgisinin ardından Parti Meclis'i ilk kez toplandı. Toplantıda istifaları alınan MYK üyeleri yerine yeni görevlendirmeler yapılacak. CHP'nin Meclis yönetimi belli olacak. Özgür Özel'in CHP'nin Meclis Grup Başkanı olması bekleniyor.Abone ol

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Partinin genel merkezinde saat 10.00’da başlayan toplantıda, tüm üyelerin istifalarının alınmasının ardından oluşturulacak yeni MYK ve kurultay tarihinin ele alınması bekleniyor. CHP'nin Meclis Grup Yönetimi de belli olacak. 

Yeni 'A Takımı' belli olacak

CHP Parti Meclisi toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yardımcıları da belirlenecek. Seçimin ardından yapılan ilk MYK toplantısında tüm Genel Başkan Yardımcılarının istifaları alınmıştı. Yeni MYK'da kimlerin görev alacağına ise bizzat Kılıçdaroğlu karar verecek. 

CHP Grubu Özgün Özel'e emanet

CHP'nin Meclis yönetimi de bu toplantıda şekillenecek. Kemal Kılıçdaroğlu milletvekili olmadığı için CHP'nin Meclis Grup Başkanı'nın Özgür Özel olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Toplantıda ayrıca seçimlerinin analizi de yapılacak. 


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından gönderilen uzay aracı Osiris-Rex, Bennu adlı asteroidden numuneler alarak 7 yıl süren yolculuğunu tamamladı ve Dünya'ya döndü. Osiris-Rex ekibindeki bilim insanları, Bennu'nun gelecekte Dünya yörüngesine yaklaşabileceğini ve Eylül

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu