USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

CHP Parti Meclisi'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na kurultay yetkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Parti Meclisi’ni topladı. Toplantıda kurultay süreci için Kılıçdaroğlu’na yetki verildi. CHP’liler, “Seçim ahlaki olarak tartışmalı” görüşünü dile getirdi. Parti yönetiminde kadınlara ağırlık verileceği de öğrenildi.

CHP Parti Meclisi'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na kurultay yetkisi
04-06-2023 03:57
Google News

CHP ÖZETİ| Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonrası parti içinde başlayan yenilenme süreci kapsamında Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) ardından dün de CHP Parti Meclisi’ni (PM) topladı.

MYK üyelerinin istifasının ardından yapılan toplantıda, daha önceki dönemlerde yapılan PM’lerin aksine Kılıçdaroğlu’nun yanında CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Selin Sayek Böke yoktu. Onların yerine PM’nin genç kadın üyeleri Gökçe Gökçen, Sevgi Kılıç, Pınar Uzun ve Gizem Özcan kürsüde yer aldı. Kılıçdaroğlu’nun bundan sonraki süreçte “parti yönetiminde de Meclis’teki görevlendirmelerde de kadınlara ağırlık vereceği” kaydedildi.

SAHAYI ANLATTILAR

Edinilen bilgiye göre; toplantıda PM üyeleri, tek tek söz alarak seçim dönemine ilişkin değerlendirmelerini ve sahada karşılaştıklarını anlattı. PM üyelerinin toplantıda “özellikle Cumhur İttifakı’nın devlet imkânlarıyla yürüttüğü seçim kampanyasını eleştirdiği ve illerde propaganda için kullanılan montajlı görüntülerden söz ettiği” belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun da MYK toplantısında olduğu gibi tüm PM üyelerinin seçimle ilgili gözlemlerini dinledikten sonra yorumlarla ilgili notlar aldığı aktarıldı. Toplantıda MYK’de alınan kurultay sürecinin başlamasına ilişkin kararın PM tarafından onaylandığı ve Kılıçdaroğlu’na bu kapsamda “tam yetki verildiği” aktarıldı. Bu çerçevede yeni haftanın başında yeni MYK’sini toplayacak Kılıçdaroğlu’nun kurultay takvimini belirleyerek açıklaması bekleniyor.

KASIM-ARALIK DÖNEMİ

Kurultay için kongre süreçlerinin temmuz wayında başlayacağı belirtiliyor. Ardından kasım-aralık döneminde de kurultay olacağı, Kılıçdaroğlu’nun da bu kurultayda yeniden aday olarak güvenoyu alacağı belirtiliyor.

‘ÖZELEŞTİRİLERİ DİNLEYECEĞİZ’

Öte yandan toplantı sonrası PM üyeleri yazılı bir açıklama paylaştı. Adaletsiz bir seçim süreci geçirildiği belirtilerek “Bu süreç, siyasal iktidarın ve Cumhurbaşkanı adayının ahlaki meşruiyetini sorgulanır hale getirmiştir” dedi. Seçmenlerin verdiği mesajın değerlendirileceği belirtilen açıklamada, “Bu değerlendirme sürecinde özeleştiriler samimiyetle dikkate alınacak ve gereği hızla yerine getirilecektir” vurgusu yer aldı.

Açıklamada kurultay sürecine ilişkin de “Kurultay takviminin düzenlenmesi ile ilgili karar Parti Meclisi’mizce değerlendirilmiş ve takvimlendirme çalışmalarına başlanmıştır. Kurultay sürecinin parti içi demokrasi kültürümüze yaraşır bir şekilde gerçekleşmesi için yapılacak gerekli hazırlıklar ve alınacak kararlar açıklanacaktır” denildi.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.idrak34.com&t=1695609003
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

TEKNOLOJİ TÜMÜ
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından gönderilen uzay aracı Osiris-Rex, Bennu adlı asteroidden numuneler alarak 7 yıl süren yolculuğunu tamamladı ve Dünya'ya döndü. Osiris-Rex ekibindeki bilim insanları, Bennu'nun gelecekte Dünya yörüngesine yaklaşabileceğini ve Eylül

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu