USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

Yeni Xbox Konsolları 2028'de Piyasaya Sürülebilir! - Webtekno

Microsoft'un yeni Xbox konsollarını 2028'de piyasaya sürmeyi hedeflediği ortaya çıktı. Şirket, Series X/S'te olduğu gibi birden fazla konsol yaklaşımını yeni nesilde de sürdürmeyi planlıyor.

Yeni Xbox Konsolları 2028'de Piyasaya Sürülebilir! - Webtekno
18-09-2023 22:38
Google News

Microsoft’un ÖZETİ| 2020 yılında tanıttığı yeni nesil Xbox konsolları Series X ve Series S, dünya çapında büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ancak oyuncular, bir sonraki konsolların ne zaman çıkacağını da merak ediyor. Haziran ayında gerçekleştirilen FTC davasının bir parçası olarak ortaya çıkan yeni şirket içi konuşmalar da bu konu hakkında yeni bilgiler sunuyor.

İlk olarak Axios tarafından fark edilen belgelere göre Microsoft, yeni Xbox konsollarını 2028 yılında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Belgeler, 2022 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilen bir toplantıya ait. Bu toplantıda Microsoft CEO’su Satya Nadella, CFO Amy Hood ve Xbox Başkanı Phil Spencer da dahil birçok üst düzey yönetici katılmış.

Microsoft, Xbox Series X/S'te olduğu gibi yeni nesilde de birden fazla konsol çıkarmayı planlıyor

Toplantıda 2028 planlarının yanı sıra yine birden fazla konsol piyasaya sürülebileceğinin de sinyalleri verildi. Bilindiği üzere Series S, daha zayıf ve uygun fiyatlı bir cihazken Series X ise direkt olarak PlayStation 5 rakibi daha güçlü bir versiyon olarak karşımıza çıkıyor. Yöneticilerin toplantıdaki konuşmaları da bu yaklaşımın devam edeceğini gösteriyor.

Tabii ki bu bilgilerin kesin olmadığını söylemek gerek. Planların değişme ihtimali var. Xbox One ve Series X/S arasında yedi yıl vardı. Yeni konsolların çıkışı 2028 olursa, bu süre daha da uzayarak sekiz yıla çıkacak.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Türksat, 74. Uluslararası Uzay Kongresi'ne katıldı!
Türksat, 74. Uluslararası Uzay Kongresi'ne katıldı!

Türksat, 71 ülkede 407 üyesiyle dünyanın önde gelen uzay savunma kuruluşlarından biri olan Uluslararası Uzay Federasyonu tarafından organize edilen 74. Uluslararası Uzay Kongresi'nde (IAC 2023) yer aldı.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu