USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

Yapay zeka, yazarlık kavramını değiştirebilir... Dokuz ayda 97 kitap yazdı!

Tim Boucher adındaki bilimkurgu yazarı, yapay zekayı kullanarak dokuz ayda 97 kitap yazdığını ve bunları resimlendirmek için yine yapay zeka aracını kullandığını söyledi.

Yapay zeka, yazarlık kavramını değiştirebilir... Dokuz ayda 97 kitap yazdı!
24-05-2023 16:48
Google News

Bilimkurgu ÖZETİ| yazarı Tim Boucher, ABD'de bulunan Newsweek dergisine yaptığı açıklamada yapay zekanın yardımıyla dokuz ayda 97 kitap yarattığını söyledi.

3 SAAT İÇİNDE KİTAP YAZIYOR

Newsweek için kaleme aldığı bir makalede Boucher, kitapları resimlemek için yapay zeka görüntü üreticisi Midjourney'i, beyin fırtınası ve metin üretimi için de ChatGPT ve Anthropic's Claude'u kullandığını söyledi.

Boucher'ın romanlarının her biri 2.000 ila 5.000 kelime arasında ve 40 ila 140 yapay zeka tarafından oluşturulmuş görüntü içeriyor. Kitapların yapay zeka araçlarıyla oluşturulmasının ve ardından yayınlanmasının genellikle altı ila sekiz saat sürdüğünü, ancak bazılarının üç saat gibi kısa bir sürede tamamlanabildiğini söyledi.

YAZDIĞI KİTAPLARI 1.99 İLA  3.99 DOLAR ARASINDA SATIYOR

Boucher, "Yapay zekanın çalışmalarım için olağanüstü bir katalizör olduğu kanıtlandı. Tutarlı kaliteyi korurken çıktımı artırmamı sağladı ve başka türlü asla elde edemeyeceğim bir verimlilikle karmaşık dünya inşasına dalmamı sağladı." dedi.

Yapay zeka tarafından üretilen romanlar son aylarda piyasayı doldurmaya başladı.

Şubat ayında ChatGPT, Amazon'un kitap mağazasında 200'den fazla kitabın yazarı veya ortak yazarı olarak gösterildi. En popüler türlerden bazıları yapay zeka rehberleri ve çocuk kitaplarıydı.

YAPAY ZEKA İLE YAZILAN KİTAPLAR ARTIYOR

San Francisco merkezli bir finans teknolojisi şirketinde ürün tasarım müdürü olan Ammaar Reshi, daha önce Insider'a ChatGPT ve Midjourney kullanarak 72 saat içinde bir çocuk kitabı yazdığını ve resimlediğini söylemişti.

Reshi'nin "Alice and Sparkle" adlı kitabı, reklamcıların yoğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra Twitter'da viral oldu. Bazıları yapay zeka görüntü oluşturucularının işlerini nasıl kullandığına üzülürken, diğerleri yazının kalitesiyle ilgili sorun yaşadı.

Boucher, Insider'ın normal mesai saatleri dışında yaptığı yorum talebine hemen yanıt vermedi.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
iPhone 15 Pro Max kutu açılımı!
iPhone 15 Pro Max kutu açılımı!

Bugün itibarıyla ABD ve Avrupa'da satışa çıkan Apple'ın en güçlü telefonu iPhone 15 Pro Max kutu açılımı sizlerle.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu