USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Özel gereksinimli bireyler için spor ve eğlence festivali düzenlendi

Kocaeli'de gerçekleştirilen 'Özel Çocuklar Spor ve Eğlence Festivali'ne yaklaşık 500 özel gereksinimli birey ve aileleri katıldı. Festivalde binicilik, paravolley, golbol, ampute futbol, okçuluk, mas güreşi, survivor parkuru, empati parkuru, bocce, ayak bilardosu, bilimsel testler, m

Özel gereksinimli bireyler için spor ve eğlence festivali düzenlendi
01-06-2023 16:37
Google News

ÖZETİ| Kocaeli'de düzenlenen "Özel Çocuklar Spor ve Eğlence Festivali"ne (ENFEST) katılan özel gereksinimli bireyler, dans ve oyunlarla keyifli bir gün geçirdi.

Gebze Belediyesi tarafından Hünkar Çayırı'nda gerçekleştirilen festivale katılacak yaklaşık 500 özel gereksinimli birey ve aileleri, otobüslerle evlerinden alınarak etkinlik alanına getirildi.

Katılımcılara ikramlarda bulunulan festivalde, binicilik, paravolley, golbol, ampute futbol, okçuluk, mas güreşi, survivor parkuru, empati parkuru, bocce, ayak bilardosu, bilimsel testler, mücadele sporları ve geleneksel oyunlar gibi etkinlikler yapıldı.

Özel gereksinimli katılımcılar, etkinliklerle gönüllerince eğlendi.

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, güzel bir festival alanı oluşturduklarını söyledi.

Programa yoğun katılım sağlandığını dile getiren Güner, "Gerçekten hayallerin ötesinde güzel bir ortam var. Ailelerin, gönüllü öğrencilerin katılımı çok güzel. Ortam çok güzel. Bu ortamı sağlayan bütün ekibimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan etkinlikte özel gereksinimli bireylere madalya, forma, katılım sertifikası ve çekilişle çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: AA / Spor Kocaeli Futbol Spor Spor Haberler
Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
iPhone 15 Pro Max kutu açılımı!
iPhone 15 Pro Max kutu açılımı!

Bugün itibarıyla ABD ve Avrupa'da satışa çıkan Apple'ın en güçlü telefonu iPhone 15 Pro Max kutu açılımı sizlerle.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu