USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

NASA, UFO'lar Hakkında Halka Açık Toplantı Gerçekleştirdi - Webtekno

NASA, bugün UFO’lar hakkında halka açık bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı, artık UAP olarak adlandırılan bu olaylar hakkında daha fazla yüksek kalitede verilere ihtiyaç olduğunu ortaya koydu.

NASA, UFO'lar Hakkında Halka Açık Toplantı Gerçekleştirdi - Webtekno
31-05-2023 23:48
Google News

ABD ÖZETİ| Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bugün UFO’lar, (şimdi UAP olarak adlandırılıyor) hakkında önemli bir toplantı gerçekleştirdi. 2022 yılında UAP’leri (tanımlanamayan anormal olaylar) araştırmak için kurulan bağımsız araştırma grubu, halka açık olarak gerçekleştirilen toplantıda yaklaşık dört saat boyunca bulguları değerlendirdi.

Eski astronot Scot Kelly’e ek olarak astronomi, oşinografi (okyanus bilimi) ve hatta gazetecilik gibi alanlardaki uzmanlardan oluşan 16 kişilik grup, konuyu detaylı bir şekilde tartıştı. Peki toplantıda neler konuşuldu? Gelin bunlardan bazılarına kısaca bir göz atalım.

UAP’ler hakkında daha fazla yüksek kalitede veriye ihtiyaç var

Panel başkanı olan astrofizikçi David Spergel, açılış konuşmasında aslında en önemli noktaya vurgu yaptı. Spergel’e göre çalışmalarından öğrendikleri şey, tanımlanamayan olaylar hakkında daha fazla yüksek kalitede veriye ihtiyaç olması. Yani bu tarz verilerin eksikliği, UPA’leri anlamanın önündeki en büyük engel.

800 civarında gizemli rapor toplandı

ABD Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda paylaşılan görüntülerden bir kare. .via-text { background-color: rgb(0,0,0); /* Fallback color */ background-color: rgba(0,0,0, 0.4); /* Black w/opacity/see-through */ color: white; font-weight: 300; font-size: 0.75em; position: absolute; bottom: 0%; right: 0; z-index: 2; padding: 5px !important; text-align: left; }

Açıklamalara göre ekip, 800 civarında gizemli rapor toplamayı başardı. Ancak, bunların yalnızca küçük bir kısmının açıklanamayacağı belirtildi. NASA’dan Sean Kirkpatric, her ay 50-100 arası rapor aldıklarını; ancak bunların %2 ila %5’inin gerçekten tanımlanamayan olduğunu ekledi.

Örneğin toplantı sırasında ABD’nin batısında bir donanma uçağı tarafından çekilen bir video gösterildi. Videoda gökyüzünde ne olduğu anlaşılamayan bir nokta görüldü. Ancak daha sonra bu cismin, büyük bir havalimanına doğru giden ticari bir uçak olduğu anlaşıldı.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu