USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Mevcut bakanlarla Kabine son kez toplandı! Yeni Kabine ne zaman açıklanacak kimler bakan olacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 16:30'da toplandı. Bu toplantı, yeni Kabine öncesi mevcut bakanlarla gerçekleştirilen son zirve olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine üyelerini Cumartesi günü Meclis'te yemin ettikte

Mevcut bakanlarla Kabine son kez toplandı! Yeni Kabine ne zaman açıklanacak kimler bakan olacak?
31-05-2023 21:57
Google News
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ÖZETİ| bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 16:30'da toplandı. Bu toplantı, yeni Kabine öncesi mevcut bakanlarla gerçekleştirilen son zirve olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine üyelerini Cumartesi günü Meclis'te yemin ettikten sonra aynı gün açıklaması bekleniyor. Kabine'ye kimler giriyor? Bakan olacak 3 isim kesin, bakanlık için adı geçenler kimler: işte ayrıntılar...Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Saat 16:30'da başlayan toplantıya mevcut bakanlar son kez katılıyor. Kabine'de seçim sonuçları, iç ve dış meseleler masaya yatırılacak. Ardından da gözler yeni Kabine'ye çevrilecek.

Yeni Kabine ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Cumartesi günü Meclis'te yemin edeceği ve ardından da yeni bakanları açıklayacağı belirtiliyor. Hakan Fidan, Mehmet Şimşek ve İbrahim Kalın'ın yeni Kabine'de olması kesinleşti. Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapacak. 

Hangi Bakanlar göreve devam edecek?

AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı yetkililerinin bugün Reuters'e verdikleri bilgiye göre, milletvekili seçilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Sülayman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum görevlerine devam edebilirler.


.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
TEKNOFEST’ten 100.Yıla Özel 1 Yılda 3 Festival 4,5 Milyon Ziyaretçi
TEKNOFEST’ten 100.Yıla Özel 1 Yılda 3 Festival 4,5 Milyon Ziyaretçi

Cumhuriyetimizin 100. yılında, üç büyük şehrimizde; İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen ve yine yeni bir rekora imza atan TEKNOFEST’i toplamda 4,5 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu