USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

LinkedIn'den Reklam Yazarlığı Yapacak Yapay Zekâ Modeli - Webtekno

LinkedIn, OpenAI'ın GPT dil modelinden güç alan yeni yapay zekâ aracı AI Copy Suggestions'ı duyurdu. Model, platformdaki reklam yazarlarına önerilerde bulunarak yardımcı olacak.

LinkedIn'den Reklam Yazarlığı Yapacak Yapay Zekâ Modeli - Webtekno
08-06-2023 22:53
Google News

Yapay ÖZETİ| zekânın gittikçe ilerlemesinin ardından Microsoft’tan Google’a, Meta’dan Snap’e kadar birçok teknoloji devi platformlarına yapay zekâ modellerini getirmişti. Microsoft bünyesinde faaliyet gösteren LinkedIn de bunlardan biriydi. Dünyanın en popüler iş ağı bugün bu tarz bir hamle daha yaptı.

Platform, yepyeni bir üretken yapay zekâ aracını duyurdu. AI Copy Suggestions ismi verilen özellik, LinkedIn’deki reklam kampanyalarının yazı bölümünün otomatikleştirilmesine yardımcı olacak.

LinkedIn’in yeni modeli reklam yazarlarına önerilerde bulunacak

Kısaca anlatacak olursak AI Copy Suggestions, kullanıcıların reklamlar için tanıtım metni ve başlıklar oluşturmasını sağlayacak. Model, LinkedIn’deki verileri kullanarak bunu başarmanın yanı sıra kullanıcılara gerekirse değişiklik yapmasına izin verecek. Bu şekilde de metinlerin veya başlıkların marka diline uygun olması sağlanabilecek.

LinkedIn daha önce de bazı yapay zekâ araçlarıyla karşımıza çıkmıştı. Bu araçlar, makaleler, iş tanımlamaları ve LinkedIn profilleri için kişiselleştirilmiş yazılar oluşturma gibi işlevleri içeriyordu.

Popüler platformun yeni modeli, OpenAI’ın GPT modellerinden yararlanıyor. Birden fazla tanıtım metni ve beşe kadar başlık önerebilecek araç, Kampanya Yöneticisi üzerinden reklam içeriği oluşturmak için kullanılabilecek. İşlevlerini yerine getirebilmek için ise kullanıcının LinkedIn’deki sayfasından alınan bilgileri, kriterleri ve hedef kitleleri kullanacak.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu