USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Konyaspor tesislerine 2 yeni çim saha

Tüm Spor - Konya Büyükşehir Belediyesi, Konyaspor’un Kayacık Tesisleri’ne 2 adet çim saha kazandırıyor.

Konyaspor tesislerine 2 yeni çim saha
31-05-2023 14:33
Google News

Konya ÖZETİ| Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaspor’un Kayacık Tesisleri’ne 2 adet çim saha yapılıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın spor altyapısını daha iyi hale getirmenin Büyükşehir Belediyesi olarak en çok önem verdikleri konuların başında geldiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapan Konya’nın 2023 Dünya Spor Başkenti olduğunu kaydeden Başkan Altay, her geçen gün güçlenen spor altyapısıyla Konya’nın önemli bir spor şehri haline geldiğini ifade etti.

"2 çim saha daha kazandırıyoruz"

Konya’nın en büyük markalarından olan Konyaspor’a belediye olarak desteklerinin devam ettiğini vurgulayan Başkan Altay, “Konyaspor’umuzun Kayacık Tesisleri’nde bulunan 4 adet saha artık yetersiz kalmaya başlamıştı. Belediye olarak tesislere ilave 2 çim saha daha kazandırıyoruz. Sahaların birisi tel çitli, diğerini de rüzgar kırıcılı olacak şekilde yapıyoruz. 4 katman dolgu malzemesi, drenaj kanalları, sulama sistemleri gibi imalatlar devam ediyor. Bunun yanı sıra sahaların sulanması için birer adet 250 tonluk su deposu, her bir saha için 4 adet 20 metre yüksekliğinde aydınlatma direkleri de olacak. Takımımızın daha iyi şartlarda antrenman yapması ve başarılı olması için üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye devam edeceğiz. Takımımıza ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Ses bombası olabilen kulaklık! Linktech HP6+ inceleme!
Ses bombası olabilen kulaklık! Linktech HP6+ inceleme!

Linktech HP6+ kablosuz kulaklık neler vadediyor? Şık tasarımı ve ergonomik kafa bandına ek olarak, hoparlör olarak da kullanılabiliyor.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu