USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

KADEM'in "Sivil Toplum ve Kadın" temalı kadın araştırmaları Kongresi'ne başvurul

KADEM, kadınların kamusal yaşama ve toplumsal kalkınmaya katkılarını sivil toplum yapılanmaları ve toplumsal cinsiyet adaleti odağında bu kez, “Sivil Toplum ve Kadın” başlığıyla değerlendirmeye açıyor.

KADEM'in
08-06-2023 23:13
Google News

KADEM, ÖZETİ| literatüre katkı sağlamak ve üretilen bilgi birikimini yaygınlaştırmak adına her sene, KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İbn-i Haldun Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ortaklığıyla akademik kongre düzenliyor. Bu sene 9. kez düzenlenecek KADEM Kadın Araştırmaları Kongresi’nin teması ise “Sivil Toplum ve Kadın”.

KADEM, kadınların kamusal yaşama ve toplumsal kalkınmaya katkılarını sivil toplum yapılanmaları ve toplumsal cinsiyet adaleti odağında bu kez, “Sivil Toplum ve Kadın” başlığıyla değerlendirmeye açıyor. 2 Kasım 2023 tarihinde 9. kez düzenlenecek Kadın Araştırmaları Kongresi’nde, sivil toplum ve kadın ilişkisi, tarihsel süreçler, sosyal yapılar, etik, estetik ve politik değerler, adalet, kalkınma ve temsiliyet başlıklarının ele alınması planlanıyor. Başkanlığını Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Bengül Güngörmez AKOSMAN’ın yapacağı kongrede bildiri sunmak isteyenlerin, bildiri özetlerini 14 Temmuz 2023 tarihine kadar e-mail ile ulaştırması gerekiyor.

Kadın Araştırmaları Kongresi’nde sunulacak bildirilerle; belirlenen başlıklar etrafında fikir alışverişine imkân verilerek bilgilerin ve deneyimlerin paylaşılacağı disiplinlerarası bir tartışma platformunun oluşturulması hedefleniyor. Kongrede aynı zamanda sivil toplum ve kadın ilişkisine dair ülke sosyal politikalarının, yeni stratejilerin ve uygulamaların alt yapısına katkı sağlanması amaçlanıyor.

BİLDİRİ KONU BAŞLIKLARI:

Sivil Toplum Kavramı ve FelsefesiKadın Hareketleri ve Sivil ToplumResmi İdeoloji- Devlet ve Sivil ToplumAfet ve Sivil ToplumMedya ve Sivil Toplum

ÖDÜL VE ŞARTNAME:

Yapılan başvurular sonunda kongrede sunulmaya değer görülen bildiriler, 11 Ağustos 2023’te ilan edilecek. Birinci makalenin 20.000, ikincinin 15.000 ve üçüncünün de 10.000 TL ile ödüllendirileceği kongreye bildiri başvuruları, kongre@kadem.org.tr adresinden e-posta aracılığı ile yapılabilecek. Bildiri özetlerinin en son 14 Temmuz 2023 tarihine kadar ulaştırılması gerekiyor. Bildirilerinin kabul/ret durumları katılımcılara en geç 28 Temmuz 2023 tarihinde bildirilecek.

NOTLAR:

Değerlendirilmek üzere iletilen bildiri özetleri 750-1000 kelime arasında olmalıdır.Bildiri özetinde araştırmanın yöntemi ve muhtemel bulgularına yer verilmelidir.Sunulmak üzere kabul edilen bildiri özetleri kongre kitapçığında yer alacaktır.Kabul edilen bildiri tam metinleri arasından seçilen ilk üç bildiri ödül almaya hak kazanacaktır.Sunulmak üzere kabul edilen bildiri metinleri, editörlü bir kitap olarak yayınlanacaktır.Kongreye katılım ücretsizdir.
Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.idrak34.com&t=1695609003
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

TEKNOLOJİ TÜMÜ
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından gönderilen uzay aracı Osiris-Rex, Bennu adlı asteroidden numuneler alarak 7 yıl süren yolculuğunu tamamladı ve Dünya'ya döndü. Osiris-Rex ekibindeki bilim insanları, Bennu'nun gelecekte Dünya yörüngesine yaklaşabileceğini ve Eylül

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu