USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: İstanbul'u asla teslim alamayacaksın

İstanbul'un Fethinin 570. yıl dönümü programında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a isim vermeden seslendi. ''Ne sen ne de uydurma yargı kararların asla İstanbul'u teslim alamayacak." dedi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: İstanbul'u asla teslim alamayacaksın
30-05-2023 00:02
Google News
İstanbul'un ÖZETİ| Fethinin 570. yıl dönümü programında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a isim vermeden seslendi. ''Ne sen ne de uydurma yargı kararların asla İstanbul'u teslim alamayacak." dedi.Abone ol

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Millet İttifakı'nın kaybetmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un Fethinin 570. yıl dönümü programında konuştu. Maltepe'de büyük bir kalabalığa hitap eden Ekrem İmamoğlu, hatalardan dersler çıkaracaklarını belirterek değişim vurgusu yaptı.

"Uydurma yargı kararların İstanbul'u teslim alamayacak"

Seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a isim vermeden seslenen Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da birlik ve beraberliğin kazanmaya devam edeceğini belirtti. İmamoğlu, "Dün dünde kaldı cancağızım. Yeni şeyleri biz söylüyoruz. Birisi hala bir seçim kazansa da İstanbul'un iradesine saygı duymayabilir. Ne sen ne de uydurma yargı kararların asla İstanbul'u teslim alamayacak. Bir şeyi unutuyorlar, biz İstanbul'u fethetmedik onu Fatih Sultan Mehmet fethetti. Biz, bu kardeşiniz gönülleri fethetti. İstanbul'da hep sevgi kazanacak dedik. İstanbul'da birlik ve beraberlik kazanacak, kazandı, kazanmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

"Değişim" mesajı

İmamoğlu şunları söyledi: "Türkiye toplumunun değişim arzusunun dün akşam gördüğümüz sonuçtan çok daha büyük olduğunu ben biliyorum. Bu ülkedeki değişim iradesini sil baştan inşa etmek zorundayız. Mücadele kararlılığına sahip olduğumuz konusunda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Umut ve cesaretle yürümeye devam edeceğiz. Size söz veriyorum, her zaman doğru olduğuna inandığımız için çıktığımız bu yolda bir tane bile geri adım atmadan hep birlikte yürümeye devam edeceğiz.

"Güçlüklerin neler olduğunu biliyoruz"

Bugün önümüzdeki güçlüklerin neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Sonu gelmeyen bir otoriterleşme, tehlikeli kamplaşma, ortak geleceğimizi tehdit eden ekonomik çöküntü ve ne yazık ki sığınmacı sorunu en çok canımızı sıkan işler. Ve insanların bir şey öğrenemediği yetersiz eğitim sistemi."


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Tesla, Geriye Dönük Satış Rakamlarını ODMD ile Paylaştı - Webtekno
Tesla, Geriye Dönük Satış Rakamlarını ODMD ile Paylaştı - Webtekno

Adından sıkça söz ettiren ve X platformunu (diğer adıyla Twitter) satın almasıyla gündemden düşmeyen Tesla CEO'su Elon Musk, resmî Tesla satış rakamlarını geriye dönük bir şekilde ODMD (Otomotiv Distribütörleri & Mobilite Derneği) ile paylaştı.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu