USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

HÜDA PAR sözcüsü Yunus Emiroğlu, Hizbullah'ın vakfında yönetici çıktı

AKP listelerinden seçime girerek 4 milletvekili ile TBMM’de temsil edilmeye başlanan HÜDA PAR’ın yöneticilerinin “Hizbullah bağlantılarına” ilişkin gelişmelerde bir ayrıntı daha ortaya çıktı.

HÜDA PAR sözcüsü Yunus Emiroğlu, Hizbullah'ın vakfında yönetici çıktı
05-06-2023 03:38
Google News

HÜDA ÖZETİ| PAR sözcüsü Yunus Emiroğlu’nun, Hizbullah’a yakınlığı tartışma konusu olan İdeal Eğitim Vakfı’nın başkan yardımcısı olduğu tespit edildi. Emiroğlu, vakıf bünyesinde diksiyon dersleri de veriyor.

Vakfın başkanlığını sürdüren Mehmet Ali Doyar ise Hizbulah’ın kurucu lideri Hüseyin Velioğlu’nun ölümünden sonra “örgütün yönetilmesi için oluşturulan İstişare Heyeti”nin üyelerinden olduğu biliniyor. Ayrıca Milli Güvenlik Kurulu’nun 2008’de sunduğu raporda, Doyar’ın “örgütün yönetim kadrosunda” olduğu belirtiliyor.

Emiroğlu’nun görev aldığı vakfın bünyesinde ağırlıklı olarak dini dersler gösteriliyor. Fıkıh ve hadis derslerini eski Hizbullah sanığı Abdulkuddüs Yalçın ile Remzi Uçar veriyor. Emiroğlu’nun, Hizbullah’ın propaganda kanalı “Rehber TV”de kanalın ana haber bültenini sunduğu ortaya çıktı.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu