USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü, Kolay Ulaşım Sağlanabilen Spor Salonu İstiyor

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü, yeni sporcular yetiştirmek için kolay ulaşım sağlanabilen bir spor salonunda çalışmak istiyor. Kulüp, futbol, futsal ve goalball branşlarında antrenman yapabilmek için salon ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü, Kolay Ulaşım Sağlanabilen Spor Salonu İstiyor
01-06-2023 11:58
Google News

ÖZETİ| Eskişehir'de faaliyet gösteren ve farklı illerdeki görme engelli vatandaşların spora kazandırılması için çabalayan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü, kolay ulaşım sağlanabilen bir spor salonunda çalışmak istiyor.

Eskişehir'de 2003 yılında kurulan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü, 20. yılında yeni sporcular yetiştirmeye hazırlanıyor. Bireysel ve takım sporlarında toplam 9 dalda faaliyet gösteren spor kulübü, milli takıma da sporcu yetiştiriyor. Bu yıl futbol, futsal ve goalball branşlarında antrenman yapabilmek için salon ihtiyaçları olduğunu dile getiren Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Caner Oyman, şehir merkezinde, ulaşımı kısa mesafe olan ve görme engellilerin tek başlarına zorlanmadan gelebilecekleri spor salonunda çalışmak istediklerini söyledi. Ulaşımı kolay olmayan salonlara gitmek isteyen sporcuların zorlandığının altını çizen Oyman, "Tramvay durağından gelemeyen arkadaşları almak bize zaman kaybettiriyor" dedi.

"Biz sivil toplum örgütüyüz, federasyon harici gelirimiz yok"

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Caner Oyman, 2015 yılından beri Atatürk Lisesi'nin salonunu kullandıklarını söyledi. Geçtiğimiz Ramazan ayı sonrasında salon saatlerinde anlaşılamadığı için mağduriyet yaşadıklarını dile getiren Oyman, spor faaliyetlerinin aksadığını söyledi. Atatürk Lisesi yönetiminin kendilerine yıllardır kolaylık sağladığını, her şey için teşekkür ettiklerini ifade eden Oyman, yapılan iyilikleri unutmayacaklarını belirtti. Görme engelliler için en faydalı salonun Atatürk Lisesi'nde olduğunun altını çizen Caner Oyman, şöyle konuştu:

"Goalball takımlarımız 2015 yılından beri Atatürk Lisesi'nde antrenman yapıyordu. Bizim için bir görme engellinin ulaşım anlamında kullanabileceği en güzel yerdi. Ramazan ayında ihale başladı ve bizden ücret talep edildi. Biz sivil toplum örgütüyüz, federasyon harici gelirimiz yok. Okul görevlisine söyledik ama saat konularında ayarlama yapamadık. Önce 2 saat verildi, sonra 1 saate düştü. 1 saat bizim için yetersiz çünkü şehir dışından gelen sporcular için hazırlık oldukça uzun oluyor. Son görüşmemizde sabah 8 ile 10 arası olacak şekilde saat planlaması önerdiler ama hızlı trenle gelenler olduğu için bu saatlerde çalışma yapamıyoruz. Biz dernek olarak hem sporcu yetiştiriyoruz hem de goalball sporunu tanıtıyoruz. Eskişehir salon anlamında sorunları olan bir kent, sadece biz değil, çevremizdekiler de bulamıyor. Tramvay durağından gelemeyen arkadaşları almak bize zaman kaybettirdiği için Atatürk Lisesi çok iyi oluyordu. Bu sebeple orada hafta sonu 2 saat kullanabilmeyi çok istiyoruz. Yakup müdüre teşekkür ederiz, yapılanları saklayamayız ama şimdiki süreç nasıl olacak bilmiyorum."

Bugüne kadar birçok sporcu yetiştirdiklerini belirten Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Caner Oyman, aktif olarak 40 sporcuları olduğunu, sporcular içerisinde Konya, Ankara ve İstanbul'dan gelenler bulunduğunu söyledi. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor Eskişehir Futbol Spor Spor Haberler
Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.idrak34.com&t=1695609003
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

TEKNOLOJİ TÜMÜ
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı
Dünyaya çarpacağı beklenen asteroitten alınan örnekler dünyaya ulaştı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından gönderilen uzay aracı Osiris-Rex, Bennu adlı asteroidden numuneler alarak 7 yıl süren yolculuğunu tamamladı ve Dünya'ya döndü. Osiris-Rex ekibindeki bilim insanları, Bennu'nun gelecekte Dünya yörüngesine yaklaşabileceğini ve Eylül

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu