USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

DSP'li Önder Aksakal'dan Demirtaş'a: 'Daha karpuz kesecektik'

DSP Genel Başkanı Aksakal, aktif siyaseti bıraktığını açıklayan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sosyal medya hesabından dikkat çeken bir yanıt verdi.

DSP'li Önder Aksakal'dan Demirtaş'a: 'Daha karpuz kesecektik'
01-06-2023 10:57
Google News

Kasım ÖZETİ| 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün yaptığı bir paylaşımla aktif siyaseti bıraktığını duyurmuştu.

Demirtaş'ın bu kararı siyaset gündemine bomba gibi düşerken seçimlerde Cumhur İttifakı'nı destekleyen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Demirtaş'ın paylaşımına yanıt veren Aksakal, "Daha karpuz kesecektik? Hayırdır, heykel işinden vazgeçtin galiba.." ifadelerini kullandı.

Daha karpuz kesecektik? Hayırdır, heykel işinden vazgeçtin galiba..https://t.co/DhVDq8E3Vc

— Önder Aksakal (@OnderAksakal) May 31, 2023

Demirtaş siyaseti bıraktığını şu sözlerle duyurmuştu:

"Merhabalar. Yarın Artı Gerçek'te yayımlanacak röportajımdan iki paragrafı sizlerle paylaşıyorum: Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum. Ayrıca, bana yönelik yapıcı eleştirilere teşekkür ediyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum. Hepinize yoldaşça selam, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi hasretle kucaklıyorum. Özgür günlerde görüşebilmek dileğiyle."


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu