USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy'dan demografik yapı uyarısı

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcı İlay Aksoy, Türkiye'nin demografik yapısının hızlı bir şekilde dönüştürüldüğünü ve buna müdahale edilmezse BOP'un gerçekleşeceğini söyledi.

DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy'dan demografik yapı uyarısı
05-06-2023 18:37
Google News

Demokrat ÖZETİ| Parti (DP) Genel Başkan Yardımcı İlay Aksoy, "Çok hızlı bir şekilde demografik yapımız dönüştürülüyor, tam bir mühendislik. Eğer buna müdahale edemezsek BOP gerçekleşecektir" açıklamasını yaptı.

Demokrat Partili İlay Aksoy, yaptığı açıklama ile Türkiye ve Suriye'nin doğum yaşı ile doğum oranını karşılaştırdı. Aksoy, Twitter hesabında yaptığı açıklamada; şu değerlendirmeleri yaptı:

"Bir milletin devam edebilmesi için 2.11 doğum oranı gerekli. Bu oranla 25 yıl sadece devamlılık sürdürülüyor, oran düşerse nüfus geriye doğru gider. Türkiye'nin doğum oranı 1.92 ve doğum yapma yaşı 29.1 Türkiye'de bulunan Suriyelilerin doğum oranı ise 5.3 ve doğum yapma yaş ortalaması 15. Çok hızlı bir şekilde demografik yapımız dönüştürülüyor, tam bir mühendislik. Eğer buna müdahale edemezsek BOP gerçekleşecektir.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu