USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Boğaziçi Direnişi 600. gününde: Mücadeleye devam

Kayyum rektöre ve hukuksuzluklara direnen Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, tehditlere karşın eylemlerine devam etti. Akademisyenler, “Bu değerli kurumun yok edilmemesi için mücadele edeceğiz. Ele geçirme operasyonuna karşı duracağız” dedi.

Boğaziçi Direnişi 600. gününde: Mücadeleye devam
04-06-2023 03:38
Google News

Boğaziçi ÖZETİ| Üniversitesi’nde 2 Ocak 2021’de Melih Bulu’nun, ardından da Naci İnci’nin rektör olarak atanmasının ardından başlayan direniş, 600 günü geride bıraktı. Akademisyenlerin nöbeti sürerken, rektör yardımcısı Fazıl Önder Sönmez, eyleme katılanlar hakkında işlem yapılacağını da söyleyerek akademisyenleri tehdit etmişti.

Direnişi Cumhuriyet’e değerlendiren Boğaziçili akademisyenler, “Türkiye’de özgür, özerk, demokratik ve katılımcı ilkelere dayalı bir üniversite ideali gerçekleşene kadar; kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” diyor.

Son derece barışcıl ve anayasaya uygun bir şey yaptıklarını belirten siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde öğretim üyesi Prof. Dr. Mine Eder, “Bize sürekli ‘Bunlar sadece dikiliyorlar’ diyorlar. Biz, öğlen tatilinde barışçıl bir şekilde sessiz duruyoruz. Bu nasıl anayasaya aykırı oluyor anlamadık. Biz sözümüzü söylemeye devam edeceğiz” dedi.

(Ünal Zenginobuz)

“Eylemimizi yasadışılaştırma niyeti içindeler” diye konuşan ekonomi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, “Başından itibaren bir gayrı meşruluk ve kanunların bile uygulanmadığı bir süreç yaşıyoruz. Türkiye’nin bu değerli kurumunun yok edilmemesi için elimizden geleni yapacağız. Ele geçirme, yok etme operasyonuna karşı duracağız” ifadelerini kullandı.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı
Açık deniz karakol gemileri ile ilklere imza atıldı

Türkiye'nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini etkin şekilde korumak amacıyla yürütülen Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi, Türk savunma sanayisi açısından ilkleri barındırıyor.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   StaticFile
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/puan/?lig=59416&detay=&domain=https://www.idrak34.com
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\puan\
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu