USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

Barbie Filmi Yüzünden Pembe Boya Kıtlığı Oluştu! - Webtekno

Temmuz 20’de vizyona girecek olan Barbie filminin setinde kullanılan pembe boyaların çokluğu, uluslararası boya kıtlığına neden oldu.

Barbie Filmi Yüzünden Pembe Boya Kıtlığı Oluştu! - Webtekno
03-06-2023 20:37
Google News

Yıllardır ÖZETİ| oyunları, kıyafetleri ve oyuncakları yapılan klasik Barbie serisi bu sene Temmuz ayında muhteşem bir film ile beyaz perdede gösterilecek. Başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling’in yer aldığı filmin setinde, görünen o ki haddinden fazla şekilde pembe boya kullanılmış.

Yönetmen koltuğunda Greta Gerwig’in oturduğu Barbie filminde pembeye boyanan set, ikonik oyuncak bebeğe bir saygıyı gösterirken aynı zamanda fazla boya kullanımından dolayı pembe boyaların tükenmesine neden oldu.

Kullanılan pembe boyanın miktarı kıtlığa neden oldu!

"Pamuk Prenses" ve "Küçük Kadınlar" gibi klasik masalları beyaz perdeye taşıyan yönetmen Gerwig, setteki her şeyin pembe olması konusunda ısrarcı oldu. Bunun nedeni ise pembenin çocuksuluğu koruyacağı düşüncesiydi ve Gerwig’e göre çocuksuluğu korumak her şeyden önemliydi.

Ancak bu durum neredeyse tüm pembe boyaların tükenmesine neden oldu. Yapılan açıklamada setin inşası sırasında kullanılan Rosco boyalarındaki pembenin floresan tonunda, uluslararası bir kıtlık meydana geldiği ifade edildi.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
sahibinden.com Nasıl Kuruldu? - Webtekno
sahibinden.com Nasıl Kuruldu? - Webtekno

sahibinden.com, bugün ülkedeki en popüler siteler arasında. İnsanların, bazen sadece hobi için açıp ilan baktıkları bu site, her gün on milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Yıllardır değişmeyen ziyaretçi kitlesiyle en iyiler arasına giren bu sitenin hikâyesini de merak

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu