USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Alarko Holding, havacılık şirketi kurma kararı aldı

Alarko Holding, havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30 milyon TL sermayeli yeni bir şirket kurma kararı alındığını açıkladı

Alarko Holding, havacılık şirketi kurma kararı aldı
18-09-2023 20:18
Google News

ÖZETİ| BORSAGUNDEM.COM

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Alarko Holding (#ALARK) yeni bir şirket kurma kararı aldı.

Kararla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, Alarko Holding Yönetim Kurulu'nun, kavacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30 milyon lira sermayeli bir anonim şirket kurulmasına karar verdiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, "Söz konusu yeni şirketin amacının özellikle büyük gövdeli yolcu uçaklarında dönüşüm ve modifikasyon yapılması ve bununla ilgili prototiplerin geliştirilmesi, ilgili uluslararası lisansların alınması, buna yönelik parçaların üretilmesi ve bu parçalar ile söz konusu dönüşüm ve modifikasyonların uluslararası standart ve yetkilere sahip hangarlarda yolcu uçaklarına uygulanması ve ilgili uçakların alım satım işlerini kapsaması planlanmaktadır. Proje kapsamında uluslararası yabancı mühendislik ve üretim firmaları ile yoğun iş birliği öngörülmektedir" denildi.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
TEKNOFEST’ten 100.Yıla Özel 1 Yılda 3 Festival 4,5 Milyon Ziyaretçi
TEKNOFEST’ten 100.Yıla Özel 1 Yılda 3 Festival 4,5 Milyon Ziyaretçi

Cumhuriyetimizin 100. yılında, üç büyük şehrimizde; İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen ve yine yeni bir rekora imza atan TEKNOFEST’i toplamda 4,5 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu