USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Abdulkadir Selvi'den yeni kabine ve Mehmet Şimşek'le ilgili çarpıcı kulis

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi merakla beklenen yeni kabine ve Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'İn görevinin ne olacağına ilişkin Ankara kulislerinden köşesinde çarpıcı bilgiler aktardı.

Abdulkadir Selvi'den yeni kabine ve Mehmet Şimşek'le ilgili çarpıcı kulis
31-05-2023 22:58
Google News

14 ÖZETİ| Mayıs’ta yapılan milletvekili genel seçimleri ve 28 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tamamlanmasının ardından gözler, yeni kabinesini açıklamaya hazırlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in isminin Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yer alacağı iddiası da kamuoyunun en çok merak ettiği konulardan birisi.

Mevcut Cumhurbaşkanlığı Kabinesi son toplantısını yaptıMevcut Cumhurbaşkanlığı Kabinesi son toplantısını yaptı

Erdoğan'dan seçim zaferi sonrası kritik toplantıda ilk talimat!Erdoğan'dan seçim zaferi sonrası kritik toplantıda ilk talimat!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Ankara kulislerinden çarpıcı bilgiler aktardı.

İşte Selvi'nin köşe yazısından ilgili kısım;

KİMLER BAKAN OLUYOR KABİNE NE ZAMAN KURULUYOR

Milletvekilleri cuma günü yemin edecekler. Cumhurbaşkanı Erdoğan cumartesi günü önce yemin edecek, ardından da kabineyi açıklayacak.

Mevcut bakanlar milletvekili yemin törenine katılmayacaklar. Yeni kabinede yer almayanlar Meclis’in ilk toplantısında yemin edecekler.

"ERDOĞAN’A BİR RAPOR SUNULDU"

Bu arada Meclis’le ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir rapor sunuldu. Meclis komisyonlarında dengelerin kritik olduğu belirtilerek milletvekili olan bakanların istifa ettirilip yeniden bakan yapılmaması yönünde görüş bildirildi. Bu durumda en fazla 3-4 bakanın görevine devam edeceği söyleniyor. “Hiçbir bakan yeni kabineye alınmayacak” diyenler de var ama ben onlara katılmıyorum.

MEHMET ŞİMŞEK NE YAPACAK?

Gözler ekonomi yönetiminde. O nedenle Mehmet Şimşek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi ilgiyle takip ediliyor. Mehmet Şimşek elini taşın altına koymaya hazır. Cumhurbaşkanı ile görüşmelerinin olumlu geçtiği söyleniyor. Mehmet Şimşek ilk kez bakan olacak değil. Daha önce de Erdoğan’la çalıştı. Ekonomiyle ilgili ne yapılması gerektiği konusunda bir sorunu yok. Ne yapacağını çok iyi biliyor. Başarılı olabilmek için ekonomi yönetiminde istediği takımı kurup en az 2 yıl boyunca alacağı kararlara karışılmamasını istiyor. Başarı için bunu çok önemsiyor.

FAİZ KONUSU

Erdoğan çalıştığı isimlere alan açan bir lider. Ancak Erdoğan’ın faiz konusunda bir tercihi var. Mehmet Şimşek’in ise faiz konusunda farklı düşündüğü biliniyor. Şimşek ihtiyaç olduğunda faiz artırımı yapılmasını savunan isimlerden. Erdoğan ile Şimşek yüzde 90 oranında birlikte çalışacaklar. Ancak faiz konusunda aşılması gereken bir nokta var.

Ama diğer bakanlıklar yavaş yavaş şekilleniyor. Yeni isimler göreceğiz. İçlerinde bakan yardımcıları da var mülki idareden gelecek isimlerde.


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
Ülkemizin İkonik Meme'lerini Yapay Zekâ ile Resmettik - Webtekno
Ülkemizin İkonik Meme'lerini Yapay Zekâ ile Resmettik - Webtekno

Stable Diffusion'ın ControlNet eklentisi sayesinde ortaya çıkan ve sosyal medyanın her köşesinde görebileceğiniz yapay zekâ akımı, bu sefer Türk meme'leriyle karşınızda.

ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu