USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

850 kilo büyükbaşın fiyatı 85 bin TL!

Ekonomi - Türkiye'nin hayvancılık bakımından önemli merkezlerinden biri olan Ağrı'da, Kurban Bayramı öncesi batı illerine kurbanlık sevkiyatı başladı.

850 kilo büyükbaşın fiyatı 85 bin TL!
08-06-2023 22:14
Google News

Kurban ÖZETİ| Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin önemli merkezi Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki kurbanlıklar batı illerine gönderilmek üzere yola çıkmaya başladı.

Hayvancılık bakımından önemli merkezlerden biri olan Ağrı’da da pazarlarda yaşanan yoğunluğun yanı sıra Kurban Bayramı için hazırlanan kurbanlıklar da tırlarla batı illerine gönderilmek üzere tırlara yüklenerek yola çıktı.

"CANLI AĞIRLIĞI 850 KİLO"

Ağrı Canlı Hayvan Borsasına getirdiği Limuzin adlı tosununu görücüye çıkaran vatandaşlardan Mithat Polat, “Kurbanlık hayvanlarımızı satışa getirdik. Limuzin’e 85 bin lira istiyoruz. Canlı ağırlığı 850 kilo. İl dışına götürmek isteyenler gelip götürebiliyor. 30-40 tır arası hayvan sevkiyatı oluyor. Ağrı Pazarı şu an Türkiye’nin en uygun pazarı” ifadelerine yer verdi.

Geçimini hayvancılık yaparak sağlayan vatandaşlardan Davut Turan ise, “Günde en az 300 tane hayvan çıkıyor. İstanbul’a, İzmir’e batı memleketlerine gidiyor. Sevkiyatlar şu anda başladı. Benim 100 tane hayvanım var ama ben sevkiyat yapmadım. Burada satacağım. Geçen yılla bu sene arasında fiyat olarak yarı yarıya fark var. Çünkü yem pahalı. Satışlar kurbana kadar devam eder.“ dedi.

 

 


Editor : Şerif SENCER
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TEKNOLOJİ TÜMÜ
iPhone 15 Pro Max kutu açılımı!
iPhone 15 Pro Max kutu açılımı!

Bugün itibarıyla ABD ve Avrupa'da satışa çıkan Apple'ın en güçlü telefonu iPhone 15 Pro Max kutu açılımı sizlerle.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Hangi spor etkinliklerini izlemeyi tercih edersiniz?
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu